“Mācītspēks” uzsāk tiešsaistes sarunu sēriju “Skolotāju skola”

“Mācītspēks” uzsāk tiešsaistes sarunu sēriju “Skolotāju skola”

Mācītspēks

Lai iepazīstinātu gan ar dažādajiem pedagogiem – skolotāju izglītības projekta “Mācītspēks” dalībniekiem, absolventiem un kuratoriem, viņu mērķiem un motivāciju strādāt skolā, gan arī dalītos noderīgos padomos pedagoģiskajā darbā, ir uzsākta tiešsaistes sarunu sērija “Skolotāju skola”. Pirmā saruna norisinājās starp projekta “Mācītspēks” vadītāju Rutu Zaharovu un Ādažu vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāju Guntu Maijeri par ļoti aktuālu tematu – klasvadību, un viņas iecienītāko metodi “Kalns”. 

Gunta, skolotāju izglītības projekta “Mācītspēks” dalībniece jau otro gadu, par skolotāju vēlējusies kļūt jau agrā bērnībā: “Mana pirmā skolniece bija mana mamma. Es viņai liku rakstīt domrakstus, kurus arī laboju un liku atzīmes.” Pēc vidusskolas Gunta izlēma studēt žurnālistiku un ieguvusi bakalaura grādu komunikācijas zinātnē, taču pandēmijas laikā, iepazīstoties ar “Mācītspēks” uzsaukumu, izlēmusi izmēģināt spēkus pedagoģijā. Ādažu vidusskola, kur strādā Gunta, ir viena no lielākajām skolām Latvijā, un sākotnēji ir bijis satraukums tur uzsākt darbu, taču – kā norāda skolotāja – viņa ļoti novērtē gan skolas, gan kolēģu un skolēnu atbalstu un uzticību. 

Projekta otrajā -indukcijas – gadā Gunta Maijere ir izvēlējusies Latvijas Universitātes tālākizglītības programmu “Klasvadība efektīvai mācību stundai”. Kā norāda Gunta, mācību vide ļoti strauji mainās un attīstās. Skolēni augstāk vērtē dinamisku mācību procesu un pašvadītu mācīšanos, kas savukārt var radīt sarežģījumus ar noteikumu ievērošanu un disciplīnu klasē. Lai atrastu līdzsvaru starp skolēniem saistošu mācību vielas apgūšanu un organizētību klasē, Gunta dalās savā pieredzē un padomos. Skolotāja plašāk pastāsta par radošo metodi pamatskolas jaunākā vecuma skolēniem “Kalns”, kuru viņa ir adaptējusi savā mācību darbā, ar kuras palīdzību viņa veiksmīgāk organizē  darbu klasē un kas pašiem skolēniem ļoti patīk. Visu sarunu ar Guntu Maijeri ir iespējams noklausīties skolotāju izglītības projekta “Mācītspēks” “Youtube” un “Facebook” lapā.  

Nākamā “Skolotāju skolas” tiešsaistes saruna noritēs 3. novembrī plkst. 19.00, un tajā “Mācītspēks” kurators Edgars Plētiens tiksies ar skolotāju Anci Irmeju un aicinās jauno skolotāju dalīties stundu plānošanas pieredzē.”

mācītspēks
Ir jautājums? Raksti mums tagad!

Trūkst informācijas?
Jautā mums!

Paldies! Jautājums ir saņemts, sniegsim jums atbildi tuvāko stundu laikā.