Dalībai "Mācītspēkā" tiek aicināti pieteikties dažādu jomu profesionāļi - programmētāji, inženieri, tulki, grāmatveži, pētnieki u.c. profesiju pārstāvji, kuri savā jomā ir ieguvuši bakalaura vai vismaz 2. līmeņa profesionālo augstāko izglītību ar vidējo svērto atzīmi vismaz 7 balles un vēlas apgūt skolotāja profesiju.
Dalībnieki ir mērķtiecīgas un motivētas personības, kas nebaidās aizsākt ko jaunu, ir gatavas mācīties un augt. Tie ir zinoši savas jomas profesionāļi, kas redz savu nākotni skolā un vēlas dot savu ieguldījumu Latvijas izglītībā.
Ja arī Tevī mīt mācītspēks,
piesakies Mācītspēkam!
MĀCI CITUS
UN MĀCIES PATS
SAŅEM ALGU UN
STIPENDIJU 2 GADUS
UZLABO
VADĪBAS PRASMES
DOD IEGULDĪJUMU
SKOLĒNU DZĪVĒS
Kandidātiem ir nepieciešamas ne vien teicamas zināšanas sevis izvēlētajā mācību priekšmeta jomā, bet arī mācīšanās, refleksijas un analītiskās prasmes, kā arī mērķtiecība un neatlaidība, lai apgūtu skolotāja profesiju.
ATLASES KRITĒRIJI:
Komunikācijas un sadarbības prasmes
Mērķtiecība un neatlaidība
Motivācija dalībai un gatavība mācīties
1. ATLASES KĀRTA
Pirmā atlases kārta ir pieteikums. Tajā kandidāts norāda savu kontaktinformāciju un pievieno iepriekš iegūtās augstākās izglītības dokumentus (t.sk. diplomu un sekmju izrakstus). Šajā kārtā vērtējam kandidāta atbilstību uzņemšanas kritērijiem pēc izglītības.2. ATLASES KĀRTA
Atlases otrā kārta ir Atlases anketas izvērtēšana. Kandidāts iesniedz elektroniski aizpildītu Atlases anketu, kurā izvērtē kandidāta atbilstību uzņemšanas prasībām un vērtē divas kompetences: orientāciju uz risinājumu un orientāciju uz pašattīstību.Veiksmīgi izturot atlasi, ik gadu dalību "Mācītspēks" uzsāks 100 kandidāti. Atbilstoši izvēlētajam mācību priekšmetam dalībniekiem tiks piedāvāta piemērotākā skolotāja amata vakance.
Dalībnieku gaitas "Mācītspēks" sākas vasarā ar divu nedēļu garām, intensīvām mācībām attālināti un klātienē. Tajās jaunie skolotāji apgūst savas jomas mācību metodiku, klasvadības pamatprincipus u.c. pamatprasmes, lai septembrī uzsāktu darbu skolā.
Pirmajā gadā dalībnieki studē 2. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmā “Skolotājs” Latvijas Universitātē, Daugavpils Universitātē vai Liepājas Universitātē, apgūstot pedagoģisko psiholoģiju, skolotāja profesionālo darbību un sevis izvēlētās mācību jomas metodiku.
Otrajā gadā jaunie skolotāji turpina pilnveidot savas zināšanas un prasmes, apgūstot vienu no četrām profesionālās kompetenču pilnveides mācību programmām Latvijas Universitātē - “Klasvadība efektīvai mācību stundai”, “Pārmaiņu vadība izglītībā”, "Speciālā un iekļaujošā izglītība", “Tehnoloģiju bagātināta mācību procesa organizēšana”.
Pēc pirmā gada "Mācītspēks" dalībnieki iegūst skolotāja kvalifikāciju, savukārt otrā gada noslēgumā - apliecinājumu par sevis izvēlētās profesionālās kompetenču pilnveides programmas apguvi.