Divi Mācītspēks STEM skolotāji saņem īpašas stipendijas

Divi Mācītspēks skolotāji saņem Olainfarm un Centrālās laboratorijas stipendijas

Izvērtējot pretendentu sekmes un motivācijas vēstules šogad SIA “Olainfarm” un SIA “Centrālā laboratorija” stipendijas “Starp mums ir ķīmija!” saņēmusi Jēkabpils 2. vidusskolas un Ābeļu pamatskolas ķīmijas skolotāja, “Mācītspēks” indukcijas gada dalībniece Agnese Bicāne un kvalifikācijas gada dalībnieks, bioloģijas skolotājs privātajā vidusskolā “Laisma” Gustavs Daniels Loris.

Stipendijas saņēmuši arī četri citi studenti – Latvijas Universitātes studenti Niks Grīnbergs, Tīna Deina Kukurīte, Rīgas Tehniskajā universitātē studējošie Artjoms Ubaidullajevs un Alise Anna Stīpniece-Jekimova.

“Starp mums ir ķīmija!” ir ilgtermiņa stipendiju programma topošajiem skolotājiem, ko 2023.gadā pēc uzņēmuma akcionāru iniciatīvas sāka “Olainfarm”. Kopējais stipendiju fonds piecu gadu periodam veido 135 000 eiro. Programmā piecu gadu laikā “Olainfarm” investēs 75 000 eiro, katru gadu piešķirot piecas 3000 eiro stipendijas jaunajiem ķīmijas skolotājiem.

Savukārt “Centrālā laboratorija” šim mērķim nākamo četru gadu laikā plāno novirzīt 60 000 eiro, katru gadu pasniedzot piecas stipendijas bioloģijas skolotājiem.
Pērn tika pasniegtas piecas stipendijas ķīmijas skolotājiem. Šogad un turpmāk stipendiātu skaits sasniegs desmit. Sešas stipendijas tiek pasniegtas pavasarī, bet vēl četras rudenī.

Stipendija tiek piešķirta studentiem ar augstākajām sekmēm iepriekšējā mācību semestrī. Stipendijai varēja pieteikties jaunie speciālisti, kuri šobrīd apgūst ķīmijas vai bioloģijas pedagoga profesiju vai apgūst dabaszinātnes un paralēli arī māca ķīmiju vai bioloģiju skolā. Pieteikšanās stipendijām notiek divas reizes gadā.