Darba vidē balstītajām studijām Mācītspēks - trešais izlaidums

Darba vidē balstītajām studijām "Mācītspēks" - trešais izlaidums

2024. gada jūnijā darba vidē balstīto pedagoģijas studiju “Mācītspēks” otro jeb indukcijas gadu pabeidz un “Mācītspēks” divu gadu programmu absolvē 45 vispārējās izglītības skolotāji. Savukārt šogad pirmo gadu noslēdz un skolotāja kvalifikāciju iegūst vēl 82 jaunie pedagogi, kuriem ir iespēja turpināt savu profesionālo attīstību, izvēloties vienu no četrām tālākizglītības programmām Latvijas Universitātē.

“Mācītspēks” otrajā gadā dalībnieki apgūst vienu no četrām profesionālās kompetenču pilnveides mācību programmām Latvijas Universitātē – “Klasvadība efektīvai mācību stundai”, “Pārmaiņu vadība izglītībā”, “Speciālā un iekļaujošā izglītība”, “Tehnoloģiju bagātināta mācību procesa organizēšana”. Dalībnieki turpina strādāt skolā un piedalās profesionālās pilnveides grupas un “Mācītspēks” kopienas aktivitātēs.

Šogad programmu “Pārmaiņu vadība izglītībā” absolvēja 17 skolotāji, programmu “Tehnoloģiju bagātināta mācību procesa organizēšana” – 6 skolotāji, “Speciālā un iekļaujošā izglītība”- 10 skolotāji, savukārt programmu  “Klasvadība efektīvai mācību stundai” pabeidza 12 jaunie pedagogi.

Jau iepriekš ziņots, ka piektajai darba vidē balstīto pedagoģijas studiju “Mācītspēks” dalībnieku atlasei kopumā tika saņemti 333 pieteikumi. No 132 atlasi izturējušiem kandidātiem daļa no dalības projektā pašlaik ir atteikusies finansiālu, profesionālu vai ģimenes apstākļu dēļ. Tomēr pavisam drīz, jūlija otrajā pusē, savas pedagoga gaitas ar “Mācītspēks” vasaras mācībām aizsāks 102 jaunie profesionāļi ar augstāko izglītību, lai jau septembrī dotos strādāt skolās visā Latvijā.

“Mācītspēks” īsteno Latvijas Universitāte, Daugavpils Universitāte un RTU Liepāja jeb bijusī Liepājas Universitāte.